Bahçe Bakım

Urla bahçe bakım
 
İzmir Urla' da bulunan bahçe bakımı üzerine hizmet veren urla tanyeri peyjaj, size zaman kazandıran profesyonel bahçecilik hizmetleri sunmaktadır. 
Bahçelerinizi yabani otlardan arındırmak veya olması gerektiği gibi bakımlı tutmak için zaman bulma konusunda zorluk yaşıyorsanız sizlere hizmet vermek için buradayız.
Bahçenizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yabani otları ayıklamaktan tutun da; çiçeklerinizi yetiştirme ve kenar düzeltme dahil olmak üzere bir çok işlemi üstlenmekteyiz.
Bahçenize profesyonel el dokunduğunda ortaya çıkan verim ve görsel şölen sizlere huzur verir. 
 
Bahçenizin verimini en üst düzeye çıkarmaya, yabani otları en aza indirmeye, zararlı böceklerden gelen zararı azaltmaya ve bitkilerinizin genel sağlığı ve canlılığını sağlamaya yardımcı olabiliriz. 
Yabani otları en aza indirmek, toprağınızı iyileştirmek ve bitkileri sağlıklı tutmak gibi çoğu görev, en iyi uzun vadeli faydalar için genellikle düzenli emek ve zaman gerektirir. 
İş veya hayat temponuz yoğun olduğunda, tatile çıktığınızda ve bahçede fazladan bir ele ihtiyaç duyduğunuzda desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.
Herhangi bir işe başlamadan önce ihtiyaçlarınızı dinleyeceğimizden ve bahçenize kendi bahçemizmiş gibi bakacağımızdan emin olabilirsiniz.
Düzgün bakımı yapılan bahçeler ve bitkiler daha sağlıklı olacağı için tüm mevsim boyunca daha renkli çiçeklerin tadını çıkaracaksınız.
 
En yaygın bahçe bakım hizmetleri
 
İster birkaç metrelik çim, isterse aşırı bir çit labirent planı gerektiren bir bahçeniz olsun, küçücük bir bahçe olsa bile büyük bir emek gerektirebilir.
Çünkü dikkat etmeniz gereken birçok farklı husus vardır. 
 
Bazı yaygın bahçe bakım hizmetleri şunlardır:
 
1. Çim biçme

Çimenler, özellikle yakın zamanda yağmur yağdığında hızlı büyüyebilir, bu nedenle düzenli bir çim biçme hizmeti almalısınız. 
Çim kuru olduğunda ve çim türünüz için uygun yükseklikte biçildiğinden emin olunmalı, aksi takdirde çimlerinizin büyümesini engelleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
Çim biçmeden kenar düzeltme ve çim beslemeye kadar, detaylara azami özen göstererek istediğinizi elde ettiğimizden emin olacağız.
 
2. Ayıklama

Yabani ot, istenmediği yerde büyüyen ve genellikle çevredeki diğer bitkilerle rekabet halinde olan, onların gelişimine zarar veren  herhangi bir bitkidir. 
İstenmeyen ve yeniden büyümeyi önlemek için yabani otları köklerinden toplandığından ve bu süreçte çiminize tohumların düşmesini önlediğinizden emin olmalısınız.
 
3. Budama

Ağaçlardan, bitkilerden ve çalılardan aşırı büyümüş veya ölü dalları budamak veya kesmek, bitkilerinizdeki büyüme hızını artırır ve her mevsim düzenli görünmesini sağlamanın en güzel yoludur. 
Korunan bitki ömrü ve daha büyük ağaçların kaldırılması, bir ağaç uzmanının hizmetini gerektirebilir. 
 
4. Gübreleme

Çimlerinizi ve bahçenizi gübrelemek, bitkilerinizin ve çimlerinizin tüm yıl boyunca yeşil ve canlı görünmesini sağlamaktadır. 
Bitkilerinizi zararlılara ve kuraklığa karşı güçlendirmenin mükemmel çözümüdür.
Ayrıca çiçeklerin, bitkilerin ve sebzelerin büyümesini desteklemektedir. 
 
5. Malçlama

Toprağı malçla kaplamak, altındaki nemin korunmasına yardımcı olur ve toprağın sağlığını iyileştirerek daha güçlü bitkiler, yapraklar ve çiçekler sağlar. 
Malç genellikle yapraklar, talaş veya kompost gibi organik malzemelerden yapılmaktadır.
 
6. Peyzaj

Dış mekan alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak, su unsurları veya dış mekan sanat eserleri kurmak ve ağaçları görsel olarak hoş ve işlevsel bir şekilde dikmek için kapsamlı bir peyzaj tasarımı düşünün.
Düşündüklerinizi gerçeğe çevirmek için hizmetinizde olacağız.